Wednesday, November 4, 2009

Cu Nae Manea pe banca tehnica, Rapid a facut 3-0 cu Otelul! " E meritul jucatorilor!"

Giulestenii o duc bine, indiferent de antrenor! Au uitat tot scandalul creat de Copos dupa meciul din Cupa, dar si de demisia lui Hizo. Fotbalistii Rapidului s-au impus lejer in fata Otelului! Sarac in faze de poarta, meciul s-a animat in repriza a doua, cand parca si fotbalistii lui Dorinel Munteanu s-au mai trezit. Chiar si asa, au continuat sa faca greseli. Golul cu numarul 3 a venit dupa un fault, care l-a fortat pe arbitru sa acorde penalty.

Partida a inceput fara faze spectaculoase! Scorul a fost deschis in minutul 39, prin Ionita. Oaspetii au reactionat insa abia in repriza secunda, cand tabela de marcaj arata 2-0, odata cu reusita cu capul a lui Grigorie din minutul 68.

Cu 10 minute inainte de fluierul final, Kolev il faulteaza pe Raduta si il obliga pe arbitru sa dicteze penalty. Herea executa lovitura si stabileste scorul final: 3-0.